Pani Paulina, nauczyciel języka tureckiego i serbskiego/chorwackiego

Z wykształcenia jestem filologiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Spośród kilku znanych mi języków wybrałam i naprawdę pokochałam dwa, którymi są: turecki oraz serbski/chorwacki. Do ich nauki podchodzę z pasją i entuzjazmem, nigdy się nie zniechęcając. Przekazywanie innym zdobytej wiedzy dostarcza mi wiele satysfakcji i radości. Od 2 lat udzielam korepetycji a także zajmuję się tłumaczeniami z dziedzin humanistycznych.

Języków obcych można uczyć się z wielu powodów, dla mnie nauka języka, zwłaszcza orientalnego, jest kluczem do poznania i zrozumienia szeroko pojętej kultury danego narodu. To doskonały sposób, aby poznać interesujących ludzi, poszerzyć własne horyzonty. To także okazja do przeżycia wielu przygód.

O tym, że Turcja jest pięknym, ciekawym i niezwykle intrygującym państwem nie trzeba chyba nikogo przekonywać, język turecki zaś doskonale oddaje wszystkie atrybuty tego kraju. Nauka tego języka jest doświadczeniem absolutnie wyjątkowym i fascynującym.

Stypendium na Uniwersytecie w Belgradzie oraz liczne podróże do Chorwacji, Bośni i Czarnogóry uświadomiły mi jak urzekającym zakątkiem są Bałkany, jak wiele atrakcji kryją w sobie te niewielkie słowiańskie kraje i do ich odkrywania poprzez język właśnie gorąco zachęcam.

WordPress › Błąd